Fehchem – wysokiej jakości rozpuszczalnik chemia przemysłowa

Nie ma większego znaczenia to czy zamierzasz wyposażyć się w preparaty odtłuszczające dla przemysłu, aerozole odtłuszczające, środek usuwający uporczywy tłuszcz czy też rozpuszczalnik do smaru – w Fehchem znajdziesz wszystko czego zapragniesz! Nasz asortyment jest niezwykle bogaty, dzięki czemu możesz w prosty sposób kupić potrzebne Ci produkty. Ponadto każdy z preparatów chemii przemysłowej z rozpuszczalnikiem odznacza się wysoką jakością, skutecznością i szybkim działaniem. Sprawia to, że na pewno nie pożałujesz swojego wyboru, a każdy z preparatów spełni pokładane w nim nadzieje! Przekonaj się sam jeszcze dzisiaj!


Bogata oferta chemii przemysłowej z rozpuszczalnikami

W naszej ofercie znajdują się między innymi rozpuszczalniki organiczne, takie jak aceton, toluen, xylol czy heksan. Są one stosowane w przemyśle do rozpuszczania i usuwania farb, lakierów, klejów, smoły, oleju, wosku, żywic i innych zanieczyszczeń organicznych. Preparaty te są także stosowane w produkcji elektroniki i aparatury elektrycznej do usuwania pozostałości z procesów technologicznych. W ofercie znajdują się także preparaty zawierające rozpuszczalniki wodne, takie jak etanol, izopropanol czy metanol. Są one stosowane do czyszczenia powierzchni, dezynfekcji, a także jako rozpuszczalniki do różnych substancji, np. barwników, żywic czy leków. Wszystkie preparaty zawierające rozpuszczalniki dostępne w ofercie spełniają wymagania bezpieczeństwa i są zgodne z przepisami dotyczącymi stosowania substancji chemicznych. Przed użyciem należy jednak dokładnie zapoznać się z instrukcją stosowania oraz z zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Zapoznaj się z pełną ofertą i złóż zamówienie jeszcze dzisiaj!


Masz pytania odnośnie produktów? Skontaktuj się z nami:


Nazwa Opis Opakowanie
FCH – Super Cleaner – aceton free Intensywne, bezpieczne, szybkie czyszczenie i odtłuszczanie, szybko odparowuje, nie pozostawiając osadów, do czyszczenia i usuwania zabrudzeń z elementów mechanicznych w pojazdach takich jak np. sprzęgła, rozruszniki, alternatory, silniki wycieraczek i dmuchaw itd. Do usuwania plam z wosku na szkle i lakierach samochodowych, a także kurzu, brudu, oleju, startego metalu na tarczach hamulcowych i tarczach sprzęgła itp. Nie zawiera acetonu. 
Szybkość parowania 1,8-2,0 VbF : A I
12 x 500 ml
1 x 10 L
1 x 30 L
 FCH – Brake Cleaner Extra Dla silnego i szybkiego czyszczenia oraz odtłuszczania wszystkich elementów metalowych, bez pozostawiania osadów. Usuwa tłuszcz, olej, resztki wosku, tusz z markerów, flamastrów i długopisów, żywice i najbardziej uporczywe osady brudu na wszystkich powierzchniach metalowych. Stosowany również jako wstępny środek czyszczący przed lakierowaniem. Nie narusza farb wypalanych. Nie nadaje się do użycia na tworzywach sztucznych i uszczelnieniach!
Szybkość parowania 2,0 VbF : A I
12 x 500 ml
1 x 10 L
1 x 30 L
FCH – CITRA PLUS Środek czyszczący zawierający alkohol – to silny środek czyszczący i odtłuszczający na bazie cytrusów i alkoholu. Środek rozpuszcza nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia oraz zapieczony brud powstający z olejów, tłuszczy, smarów, pyłów węglowych, plam z smoły, bitumów, graffiti, świeżych pozostałości po piance PU, mazaków, zakreślacza Edding, długopisów, jak również pozostałości kleju. Szybko paruje, bez pozostawiania osadów. Środek znajduje zastosowanie w przemyśle, działalnościach gospodarczych, gospodarstwach domowych, do oczyszczania powierzchni metalowych przed lakierowaniem, do usuwania rdzy nalotowej z metali, do czyszczenia powłok z wszelkich powierzchni metalowych i z tworzyw sztucznych.
Szybkość parowania : 8,3 VbF : A I
1 x 10 L
1 x 30 L
FCH – Rostlöser Extra odrdzewiacz Extra Do usuwania również najstarszych nalotów rdzy, konserwuje, chroni i smaruje wszystkie ruchome elementy. Usuwa odgłosy piszczenia i skrzypienia, naprawia wszystkie ruchome elementy, pozostawia cieniutką antykorozyjną warstwę ochronną, wypiera wilgoć i penetruje styki, kable, elementy elektroniczne, skrzynki rozdzielcze i in. na narzędziach, maszynach, mechanizmach, gwintach, paskach klinowych, łańcuchach, śrubach, nakrętkach, broni, kształtkach itp.
Szybkość parowania : 8,3 VbF : A III
12 x 400 ml
4 x 5 L
1 x 10 L
 FCH – Rostlöser Quick odrdzewiacz Quick Szybki odrdzewiacz z efektem chłodzenia, poluzowuje pewnie i błyskawicznie zardzewiałe połączenia. Dzięki ekstremalnym właściwościom pełzającym (efekt kapilarny) i ciepłu parowania dyfuzyjnego warstwa rdzy jest znakomicie penetrowana, materiał się kurczy, a rdza staje się sproszkowana. Dzięki cieniutkiej antykorozyjnej warstwie ochronnej środek chroni wszystkie powierzchnie metalowe przed korozją. Dla poluzowania wszystkich ruchomych części jak śruby, zawiasy, zamki i in. Nadaje się idealnie dla wszystkich prac montażowych we wszystkich zakresach przemysłowych i w warsztatach, np. przy pojazdach samochodowych, w gospodarce rolnej, obróbce metalu, mechanice precyzyjnej, gospodarce budowlanej, składach materiałów budowlanych itp.
Szybkość parowania : 8,3 VbF : A III
12 x 400 ml
1 x 10 L
1 x 30 L
FCH – Rostlöser MoS2 odrdzewiacz z MoS2 Penetruje i usuwa wyjątkowo skutecznie rdzę, konserwuje i chroni elementy przed ponownym rozwojem rdzy, dzięki folii ochronnej MoS2. Preparat przenika rdzę, usuwa oleje, żywice, smołę i nagar olejowy, usuwa bez problemu najbardziej uporczywe związki, niweluje odgłosy skrzypienia i piszczenia, chroni długotrwale, przenika przez nawet wąskie miejsca, czym ułatwia demontaż elementów. Poluzowuje nieruchome łączenia gwintowe, porusza wszystkie skorodowane połączenia, jak połączenia śrubowe, nakrętki, bolce, przeguby.
Szybkość parowania : 100 – 130 VbF : A III
12 x 400 ml
1 x 10 L
1 x 30 L
FCH – ETIKETTENLOSER do usuwania etykiet Rozpuszczalnik etykiet – środek całkowicie usuwa pozostałości kleju, etykiet, smarów, bitumów, świeżych pozostałości po piance PU oraz najbardziej uporczywych zabrudzeń. Silny w działaniu, jednakże łagodny dla tworzyw, na których jest stosowany. Paruje szybko nie pozostawiając osadów. Środek służy do oczyszczania powierzchni metalowych (również przed lakierowanie) w całym obszarze przemysłowym, działalnościach gospodarczych, rzemiośle, handlu, gospodarstwach domowych i dziedzinach hobbystycznych.
Szybkość parowania : 30,0 – 35,0 VbF : A II
12 x 1 L4 x5L
1 x 10 L
1 x 30 L
12 x 400 ml
FCH – WASH 1000 FCH – WASH 1000 specjalny środek odtłuszczający bezwonny w związku z ekstrakcją aromatów. Stosowany jest w warsztatach samochodowych, stacjach paliw, parkach samochodowych. Silnie i szybko usuwa oleje i tłuszcze jak również pozostałości po sadzy i węglu, pozostawia delikatną warstwę ochronną. Stosowany jest między innymi do czyszczenia śrub, części obrotowych, narzędzi, obrabianych przedmiotów, części maszyn itp. Siłę działania można zwiększyć poprzez jego ogrzanie (do +40°C).
Szybkość parowania : 100,0 – 120,0   VbF : A III
1 x 10 L
1 x 30 L
FCH – 123 E FCH – 123 E – to świetny środek rozpuszczający celuloid, chlorokauczuk, niektóre naturalne żywice i wiele sztucznych żywic, takich jak polioctan winylu, poliakrylany, polistyren, żywice alkilowe jak również zmiękczacze, tłuszcze, woski i oleje. Szybkość parowania : 2,9 VbF : A I 1 x 10 L
1 x 30 L
FCH – SILICONE REMOVER Środek usuwający silikon – na środek składa się mieszanina wysokojakościowych węglowodorów i wzmacniających substancji czyszczących. Środek nadaje się do usuwania płynnego silikonu, olejów, tłuszczy, smarów, pyłów węglowych z gładkich powierzchni takich jak szkło, tworzywa sztuczne i lakiery. Stosowany również do końcowego etapu czyszczenia powierzchni w obszarze przemysłu, działalności gospodarczych, rzemiośle i dziale samochodowym.
Szybkość parowania : 10,0 VbF : A I
12 x 1 L
1 x 10 L
1 x 30 L
FCH – SAFETY DEGREASER Bezpieczny odtłuszczacz – środek służy do silnego i szybkiego czyszczenia i odtłuszczania bez pozostawiania osadów wszelkich przedmiotów metalowych, ceramicznych, tworzyw sztucznych oraz gumy. Środek usuwa najbardziej uporczywe zabrudzenia z tłuszczy, olejów, brudu, kurzu, smarów i podobnych substancji. Dzięki wysokiej zdolności kryjącej odtłuszczacz dobrze wnika w najwęższe szczeliny. Nie trzeba marnować czasu na rozkręcanie trudno dostępnych części. Środek posiada temperaturę zapłonu w wysokości powyżej 55 °C , nie zawiera toksycznych ani rakotwórczych związków chlorowanych Spryskiwanie środka pod wysokim ciśnieniem zwiększy jego parowanie.

Szybkość parowania : 100,0 – 130,0  VbF : A III

12 x 1 L
1 x 10 L
1 x 30 L